mBank - Lokata z rachunkiem

szczegółowe informacje

Lokaty oferowane nowym Klientom, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tak jest również w przypadku placówki mBank. Wysoki procent dla tych, którzy decydują się oszczędzać, a przy okazji mają ochotę na spróbowanie nowego produktu finansowego. W chwili otworzenia lokaty, Klient staje się właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

O banku słów kilka

Głównym synonimem mBanku jest bankowość internetowa oraz mobilna. To właśnie ta placówka przecierała szlaki w sferze otwierania kont osobistych przez Internet, a także całodobowego dostępu do swoich produktów finansowych. Dzisiaj mBank może pochwalić się jedną z najobszerniejszych ofert produktów udostępnianych właśnie w ramach bankowości internetowej. Aż 30 lat nieustannego rozwoju, zaowocowało zdobyciem zaufania przez ponad 5 milionów zadowolonych Klientów, w tym milion z nich korzysta aktywnie z bankowości mobilnej.

Co warto wiedzieć na temat lokaty

Lokata z rachunkiem w mBanku, kierowana jest do nowych Klientów, którzy jednocześnie wyrażają zgodę na utworzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.
Minimalna wpłata depozytu wynosi 500 złotych, natomiast maksymalna 10 000 złotych. Okres trwania lokaty wynosi 3 miesiące. Po tym okresie, na Klient zyskuje 3,5 procent w skali roku.

Ile zyskasz dzięki Lokacie z rachunkiem ?

Poniższa tabela przedstawia, ile można zyskać na Lokacie z rachunkiem, otwieranej na okres 3 miesięcy (zysk podany po odjęciu podatku Belki w wysokości 19%):

KapitałZysk po 3 miesiącach
500 zł3,50 zł
1 000 zł6,99 zł
2 000 zł13,98 zł
3 000 zł20,97 zł
4 000 zł27,96 zł
5 000 zł34,95 zł
6 000 zł41,94 zł
7 000 zł48,93 zł
8 000 zł55,92 zł
9 000 zł62,91 zł
10 000 zł69,90 zł

Warunki założenia lokaty

 • Z lokaty 3,5 % z rachunkiem, mogą skorzystać wyłącznie nowi Klienci mBanku, którzy jednocześnie godzą się na otworzenie konta rozliczeniowo-oszczędnościowego
 • Każdy Klient może założyć wyłącznie 1 lokatę
 • Lokata z rachunkiem ma charakter odnawialny. Dlatego należy spodziewać się, że po trzech miesiącach lokata zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 3 miesiące. Należy mieć na uwadze, że przedłużona lokata przybiera charakter standardowej lokaty 3-miesięcznej z poziomem naliczenia odsetek zgodnie z obowiązującymi aktualnie Tabelami stóp procentowych
 • Niedotrzymanie terminu zakończenia lokaty, wiąże się ze spadkiem oprocentowania z 3,5 % do poziomu 0,01% w skali roku
 • Lokata jest objętą gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Jak otworzyć lokatę ?

Otworzenie lokaty z rachunkiem, jest bardzo łatwym i szybkim procesem. W tym celu, nie trzeba nawet wychodzić z domu! Wystarczy komputer, bądź urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, by w ciągu kilku chwil wypełnić prosty wniosek o założenie lokaty. Następnie należy przelać pieniądze na wskazany rachunek ze swojego konta bankowego (posiadanego w innym banku, niż mBank), by następnie móc cieszyć się rosnącymi odsetkami.

Konta osobiste do wyboru

Zakładając lokatę z oprocentowaniem 3,5%, Klient jednocześnie zgadza się na utworzenie konta osobistego. Do wyboru ma kilka rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych:

 • eKonto w promocji – promocja trwa do 31.10.2016 roku. Obejmuje ona takie warunki jak:
  – do 50 zł zwrotu w ramach usługi Cash-back za zakupy
  – oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku
  – 0 zł za otworzenie i dalsze prowadzenie konta
  – 0 zł za kartę, jeśli Klient dokona 5 transakcji w ciągu miesiąca
  – 0 zł za krajowe przelewy online
  – 0 zł za wypłaty w bankomatach Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK S.A.
 • eKonto Standard – oferujące identyczne udogodnienia, jak w przypadku eKonta w promocji. Klient, jedynie nie zyskuje zwrotu pieniędzy za zakupy, oraz na koncie nie są naliczane żadne odsetki.
 • eKonto Plus – konto bardzo zbliżone do eKonta Standard, ale różni się pewnymi warunkami:
  – Klient nie płaci za prowadzenie konta, jeśli co miesiąc na rachunek będzie wpływała kwota w wysokości minimum 1000 złotych
  – 0 zł za wypłaty z bankomatów znajdujących się na terenie Polski oraz za granicą

Zalety

 • Wysokie oprocentowanie na poziomie 3,5% w skali roku
 • Możliwość oszczędzania już od 500 złotych
 • Zabezpieczenie deponowanych środków w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Wady

 • Można założyć tylko 1 lokatę
 • Przedterminowe zerwanie lokaty wiąże się z obniżeniem odsetek do poziomu 0,01%